Umów wizytę online

Maciej Kiciński - Umów się na wizytę
Specjalizuje się w:
  • leczeniu operacyjnym i zachowawczym chorób i urazów stawów, tkanek miękkich i kości, w szczególności stawem barkowym i łokciowym;
  • diagnostyce obrazowej USG narządu ruchu.
Wykształcenie:

Studia medyczne rozpoczął na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, by następnie kontynuować ostatnie 2 lata nauki w Paryżu (Paris V Descartes). Po uzyskaniu dyplomu zdał “Épreuves Classantes Nationales“ (francuski odpowiednik polskiego Lekarskiego Egzaminu Państwowego) i przez kolejne 3 lata pracował jako młodszy asystent w szpitalach w Strasbourgu. W tym czasie w 2009 roku rozpoczął 2 letnie szkolenie w ramach studiów podyplomowych z zakresu USG (“Diplôme Inter-Universitaire, DIU)”) potwierdzając zdobytą wiedzę i umiejętności zdanymi egzaminami na Uniwersytecie Medycznym w Strasbourgu.

Uczestnik licznych kursów krajowych i zagranicznych z zakresu ortopedii i traumatologii oraz ultrasonografii, min. w Polsce, Niemczech, Włoszech oraz we Francji. Uczestniczy w działalności dydaktycznej Szpitala Klinicznego CMKP im. A. Grucy w Otwocku wykładając w języku polskim i angielskim.

Doświadczenie zawodowe:

Od 2011r pracownik Kliniki Ortopedii Szpitala Klinicznego CMKP im. A. Grucy w Otwocku. Po złożonym z powodzeniem egzaminie specjalizacyjnym, zajmuje się leczeniem operacyjnym i zachowawczym chorób i urazów stawów, tkanek miękkich i kości, w szczególności zaś stawem barkowym i łokciowym, oraz diagnostyką obrazową USG narządu ruchu w Klinice Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii CMKP w Otwocku. Laureat prestiżowego “Shoulder and Elbow Fellowship” w 2016 roku, dzięki czemu mógł przez pół roku uczyć się chirurgii barku i łokcia pod okiem uznanego autorytetu, profesora Bernharda Josta, operując w szwajcarskiej klinice klasy “A” KSSG Sankt Gallen.