W związku z wyższą koniecznością wynikającą z potrzeby ograniczenia „kontaktów międzyludzkich” z powodu pandemii COVID-19 przychodnia Idea Ortopedia wprowadziła możliwość e-konsultacji i e-rehabilitacji.

E-konsultacja

Podczas e-konsultacji istnieje możliwość bezpiecznego zbadania pacjenta w określonym zakresie, co jest dobrą alternatywą względem tradycyjnej konsultacji i stanowi kontynuację leczenia lub wstęp do zaplanowania procesu diagnostyczno-terapeutycznego.

Na e-konsultację zapraszamy wszystkich pacjentów, w tym pacjentów konsultowanych wcześniej, aby móc zapewnić ciągłość leczenia.

Informujemy jednak, że jeśli sytuacja będzie wymagała Państwa obecności i badania bezpośrednio przez lekarza, to zostaną Państwo o tym poinformowani w czasie e-konsultacji.

E-rehabilitacja

E-rehabilitacja jest usługą skierowaną dla chorych, którzy już rozpoczęli proces fizjoterapii i są na etapie, gdy możliwe jest samodzielne wykonywanie ćwiczeń. Samodzielny trening pod nadzorem fizjoterapeuty pozwala na utrwalenie prawidłowego sposobu wykonywania ćwiczeń minimalizując ryzyko błędów.

Jest to inne działanie, niż bezpośrednie spotkanie z fizjoterapeutą, ale może stanowić doskonałe rozwiązanie, gdy z jakiegoś powodu fizjoterapia „bezpośrednia” jest niemożliwa.

Jest to usługa głównie dla pacjentów, którzy odbyli wstępne spotkanie z fizjoterapeutą – o możliwości kontynuacji fizjoterapii w formie e-rehabilitacji decyduje fizjoterapeuta.