Zabiegi PRP (Platelet Rich Plasma) w Idea Ortopedia

W Idea Ortopedia wykonujemy również zabiegi PRP – Platelet Rich Plasma.

Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego z powodzeniem stosowana jest w ortopedii, w leczeniu przewlekłych uszkodzeń oraz stanów zapalnych stawów oraz kości. Opiera się ona na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji poprzez stymulowanie własnych komórek.

Próżniowo pobierana jest krew do probówek do odwirowania, w celu oddzielenia osocza bogatopłytkowego od czerwonych krwinek. Następnie, za pomocą iniekcji pod kontrolą USG, wykonane jest jego podanie. Efektem jest pobudzenie procesów regeneracji tkanek, tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz produkcja kolagenu.

Dzięki tej metodzie można odtwarzać uszkodzone tkanki i struktury w przypadkach takich, jak:

 • łokieć tenisisty,
 • łokieć golfisty,
 • opóźniony zrost kości,
 • ostrogi piętowe,
 • kolano skoczka,
 • uszkodzenia ścięgien i mięśni,
 • zwyrodnienie ścięgna Achillesa.

Październikowe wykłady dr hab. n. med. Andrzeja Boszczyka, prof. CMKP

Nasz specjalista – dr hab. n. med. Andrzej Boszczyk 👨‍⚕️ w październiku b.r. był wykładowcą podczas dwóch ciekawych wydarzeń.

Kurs dla lekarzy Poznań Lab

Tematy:

 • Podstawowe techniki operacyjnego leczenia palucha koślawego oraz zniekształceń towarzyszących.
 • Szkolenie z technik operacyjnych w korekcji paluchów koślawych i przodostopia.

Webinar Niemieckiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego (DAF)

 • Wystąpienie na temat uszkodzeń więzozrostu piszczelowo-strzałkowego w złamaniach kostek.

III Zjazd Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia – Sympozjum Sekcji Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego

Specjaliści Idea Ortopedia na tegorocznym – III zjeździe Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia – Sympozjum Sekcji Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Dr hab. n. med. Bartłomiej Kordasiewicz wystąpił w panelach pt:

 • endoprotezoplastyka barku i pierścienia rotatorów
 • ocena leczenia operacyjnego złamań trzonu i panewki łopatki u 23 pacjentów

Lek. med. Maciej Kiciński

 • gwoździowanie złamania końca bliższego kości ramiennej, dostęp tylny – opis techniki i wstępne wyniki

Mgr Magdalena Zawada dołączyła do zespołu specjalistów Idea Ortopedia

Miło nam poinformować Państwa, że do naszego zespołu dołączyła mgr Magdalena Zawada - fizjoterapeutka, która specjalizuje się w rehabilitacji pourazowej, pooperacyjnej i zachowawczej w obrębie kończyn górnych i dolnych. Pani Magdalena ukończyła studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia (AWF Warszawa) oraz studia podyplomowe na kierunku Joga i Relaksacja (AWF Warszawa).

Doświadczenie zawodowe zdobywała w placówek medycznych w Warszawie oraz Szpitalu Ortopedycznym w Otwocku. Ponadto Magdalena Zawada ukończyła liczne szkolenia, m.in. w zakresie Terapii leczenia dysfunkcji tkanek miękkich według dr Ciechomskiego, Terapii według metody OMT Kaltenborn-Evjenth oraz masażu leczniczego.

Więcej informacji o mgr Magdalenie Zawadzie znajdą Państwo na Jej profilu, który dostępny jest TUTAJ. Zapraszamy również do umawiania wizyt u Pani Magdaleny.

Jak przejść przez lato bez kontuzji?

Pochłonięci pieszymi wędrówkami, pływaniem czy grabieniem skoszonej trawy, często zapominamy o własnym zdrowiu, co nierzadko kończy się niespodziewanymi kontuzjami. Podczas wakacyjnych aktywności na urazy najbardziej narażone są stawy kolanowe, barkowe, łokciowe czy skokowe, które nadwyrężamy na różne sposoby.

W sezonie letnim ruszamy się więcej. To dobrze. Pamiętajmy jednak, aby niezależnie od rodzaju wysiłku fizycznego zachować ostrożność i nie forsować się. Zastałe lub nieprzyzwyczajone do aktywności stawy poddane intensywnej pracy są podatne na urazy.

Narząd ruchu wymaga stopniowego rozruszania, a rytm pracy naszego serca i płuc nie od razu osiągają optymalne zakresy. Warto zatem zacząć od rozgrzewki, rozciągania i ruchu o niższym stopniu intensywności.

Bezpieczny ruch to zdrowie. Traktujmy lekarzy i fizjoterapeutów jak sprzymierzeńców i osobistych trenerów, którzy doradzą, jak zadbać o siebie, aby uniknąć przykrych urazów i jak najpełniej cieszyć się aktywnością fizyczną.

Zatem zanim zaczniecie wiosłować, grać w piłkę czy przekopywać rabaty kwiatowe, postarajcie się o właściwe przygotowanie. Niech urlop posłuży nie tylko odpoczynkowi od pracy i codziennych obowiązków, ale i Naszemu zdrowiu oraz kondycji fizycznej.

Zespół Idea Ortopedia życzy bezpiecznych wakacji!

Andrzej Boszczyk otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych

Z przyjemnością informujemy, że nasz specjalista dr n. med. Andrzej Boszczyk otrzymał nadany przez Radę Naukową Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych.

Dr hab. n. med. Andrzej Boszczyk specjalizuje się w leczeniu schorzeń i problemów stopy i stawu skokowego, prowadzi leczenie nieoperacyjne i operacyjne problemów nieurazowych, takich jak paluch koślawy płaskostopie oraz urazowych, takich jak złamania i skręcenia w obrębie stopy i kostki.

Gratulujemy!

Dr n. med. Dariusz Grzelecki nowym członkiem zespołu specjalistów Idea Ortopedia

Z ogromną satysfakcją witamy w zespole Idea Ortopedia nowego specjalistę, w osobie dr n. med. Dariusza Grzeleckiego - absolwenta 1-wszego Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Doktor specjalizuje się szczególnie w:

 • Leczeniu zachowawczym i operacyjnym zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych.
 • Endoprotezoplastyce stawów biodrowych i kolanowych.
 • Osteotomiach korekcyjnych w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.
 • Artroskopii stawu kolanowego.

Więcej informacji o doktorze Dariuszu Grzeleckim znajdą Państwo na Jego profilu, który dostępny jest TUTAJ.

Życzenia świąteczne

Najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składa zespół Idea Ortopedia.

Mimo licznych ograniczeń, trudności i stresów postarajmy się o to, by ten czas był czasem spokoju, radości i bliskości – czyli tego, czego najbardziej nam wszystkim teraz potrzeba.

W dniu 5 kwietnia przychodnia jest zamknięta. Wracamy i służymy Wam pomocą już od wtorku.