Umów wizytę online

Neurolog dr hab. n. med. Jakub Antczak - Umów się na wizyt

Dr Antczak ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny (2000), a doktorat obronił na Uniwersytecie w Regensburgu (Niemcy) (2005), gdzie pracował w Centrum Zaburzeń Snu. Specjalizację w zakresie neurologii odbył w Pierwszej Klinice Neurologicznej w warszawskim Instytucie Psychiatrii i Neurologii (2011), gdzie także zdobył duże doświadczenie w neurofizjologii klinicznej, między innymi w zakresie badań przewodnictwa nerwowego i elektromiografii (EMG) oraz przezczaszkowej stymulacji magnetycznej (repetitive transcranial magnetic stimulation – rTMS). Jako jeden z niewielu lekarzy w Polsce stosuje stymulację magnetyczną w leczeniu zaburzeń neurologicznych (niedowład poudarowy, ból neuropatyczny, szumy uszne, porażenie mózgowe, otępienie typu Alzheimera oraz otępienia innej etiologii).

Od ośmiu lat regularnie stosuje także wysokorozdzielczą ultrasonografię nerwów obwodowych i mięśni, której uczył się na licznych kursach i praktykach u uznanych ekspertów m.in. w Niemczech. Jako jeden z bardzo nielicznych lekarzy w Polsce stosuje tą metodę razem z badaniem przewodnictwa nerwowego i elektromiografii, uzyskując głębszy i pełniejszy obraz natury diagnozowanych schorzeń układu nerwowego.

Dr Antczak wprowadził także jako pierwszy w Polsce badanie biopsji skóry celem diagnostyki neuropatii cienkich włókien.

W końcu, doświadczenie w dziedzinie medycyny snu, zdobyte podczas pracy w Niemczech pozwala uznać dr Antczaka za znakomitego eksperta w leczeniu bezsenności, nadmiernej senności oraz innych zaburzeń snu

Dr Antczak pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Neurofizjologii Klinicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz w Klinice Neurologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych (2020) za osiągnięcia naukowe w zakresie terapeutycznego stosowania stymulacji magnetycznej.

Leczone choroby:
  • Choroby neurologiczne
  • Choroba Alzheimera
  • Udar mózgu
  • Zespół cieśni nadgarstka
  • Szumy uszne
  • Ból neuropatyczny