Webinar „Ból Barku – najczęstsze przyczyny – diagnostyka i sposób postępowania”

Serdecznie zapraszamy na webinar, którego tematem przewodnim będzie „Ból Barku – najczęstsze przyczyny – diagnostyka i sposób postępowania”, który odbędzie się 20 września 2023 r. o godzinie 19:00. Prowadzący: dr hab. n. med Bartłomiej Kordasiewicz.

Ból barku jest dość powszechną dolegliwością. Może mieć charakter ciągły lub nagły. Pojawia się pod wpływem przeciążenia i nadwyrężenia stawu barkowego podczas codziennych aktywności oraz podczas uprawiania sportów. Przyczyn bólu barku należy doszukiwać się w wielu schorzeniach układu kostno-stawowego.

Dzięki barkom mamy możliwość podnoszenia ramion i swobodnego poruszania nimi. Kiedy pojawia się w nich ból, codzienne czynności, takie jak czesanie czy ubieranie się, mogą stać się trudne do wykonania. Ból barków utrudnia uprawianie sportu, podnoszenie ciężkich przedmiotów oraz sięganie nad głowę.

Istnieje wiele powodów bólu barków. Jednym z nich może być na przykład zapalenie ścięgien lub kaletki maziowej, zerwane ścięgno lub choroba zwyrodnieniowa stawów, które mogą powodować ból i uczucie ograniczenie ruchomości w barku.

Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo na co należy zwrócić uwagę przy bólu barku, jakie są najczęstsze przyczyny występowania bólu, w jak sposób postępować oraz jak leczyć ból barku.

Webinar będzie dostępny w niniejszym wpisie w dniu wydarzenia wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.

LINK: https://ptmr.info.pl/bol-barku/