I Sympozjum Wiedzy Stabilnie Zespolonej: Śledź Mistrzów

W dniach się 1-2 grudnia 2023 r. w Białymstoku odbyło się "I Sympozjum Wiedzy Stabilnie Zespolonej: Śledź Mistrzów", zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Barku i Łokcia oraz Sekcję Lekarzy Specjalizujących się w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu przy PTOiTr (SSORT, PTOiTr).

Tematem przewodnim konferencji były urazy obręczy kończyny górnej. Przez te dwa dni konferencji nasi lekarze czynnie brali udział w sesjach, godnie reprezentując Idea Ortopedia.

Dr Maciej Kiciński był prelegentem w sesji ,,Gdy w ręku masz młotek, wszystko wygląda jak gwóźdź. Zamknięte nastawienie, stabilizacja gwoździem śródszpikowym."

Doktor Kiciński wraz z doktorem Adrianem Błasiakiem, był także moderatorem drugiej sesji , dotyczącej ,,Zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego i złamania obojczyka", w której doktor Paweł Norwa poprowadził ciekawą prelekcję na temat ,,Gdy na stykach coś nie łączy. Leczenie zachowawcze uszkodzeń stawu barkowo-obojczykowego.", a doktor Wojciech Ananicz jako kolejny prelegent przeprowadził „Leave me alone". Leczenie zachowawcze złamań obojczyka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom Idea Ortopedia oraz życzymy kolejnych udanych prelekcji!